Szukaj

To koniec WOŚP w TVP. Gdzie przeszedł Owsiak?

18-10-2016 11:53

Na wczorajszej konferencji Jerzy Owsiak oświadczył, że kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie będzie transmitowany przez telewizję publiczną. Ogłoszono, że współorganizatorem imprezy została Grupa TVN, która pokaże relację z WOŚP na swoich kanałach telewizyjnych.

Podziel się
Komentarze0
Jerzy Owsiak Przystanek Woodstock, 2014 r. Fot. Ralf Lotys / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0

Wszystkie dotychczasowe finały WOŚP transmitowane były w telewizji publicznej. Jerzy Owsiak poinformował, że dotychczasowa umowa z Telewizją Polską została zerwana i 25 finał imprezy, który ma odbyć się 15 stycznia 2017 r., zostanie pokazany po raz pierwszy przez stację komercyjną. Wydarzenie ma być transmitowane przez kanały TVN, TVN24 i TTV oraz w serwisie Player.pl

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Owsiak skazany przez sąd za znieważenie i zniesławienie blogera Matka Kurka

Czytaj też: Zmarł Jerzy Bogusz, były więzień niemieckiego obozu Auschwitz

Myślę, że nam, Polakom, niezwykle trzeba takich wspólnych działań, bo te wspólne działania przynoszą nam wszystkim ogromne korzyści - skomentował Owsiak. Fajnie jest być razem, bez względu na wiek, kolory, przekonania. I to jest chyba najważniejsza rzecz, która będzie nam przyświecała – podsumował.

Obywający się w tym roku finał WOŚP na antenie TVP2 oglądało ok. 855 tys. widzów. Z tych wyników nie był zadowolony Owsiak, który w liście wysłanym do ówczesnego dyrektora stacji podnosił zarzuty, że wydarzenie nie było wystarczająco promowane przez telewizję publiczną.

Warto przeczytać: Członek Rady Polityki Pieniężnej: podatki powinny być wyższe

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: