Szukaj

Komentator CNN zrozpaczony po wyborze Trumpa. Jego wypowiedź stała się hitem w Internecie

10-11-2016 13:50

Wielu zwolenników Hillary Clinton było zdruzgotanych po jej porażce w wyborach prezydenckich. Wśród nich znalazł się Van Jones, komentator CNN który po ogłoszeniu wygranej Trumpa, żalił się na antenie stacji. Jego rozpaczliwe przemówienie stało się hitem w amerykańskiej sieci.

Podziel się
Komentarze0
Van Jones CNN Fot. CNN / YouTube / screen YouTube

Jones, który jest prawnikiem i sympatykiem Partii Demokratycznej wyraźnie nie mógł pogodzić się z tym, że Donald Trump zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Ludzie mówią o cudzie, raczej słyszę koszmarze – mówił i nawiązał do sytuacji rodziców, którzy nie wiedzą, co powiedzieć swoim dzieciom.

Mówisz dzieciom: nie prześladuj słabszych. Mówisz swoim dzieciom: nie bądź bigotem, odrabiaj pracę domową i bądź przygotowany, a potem widzisz ten wynik. Ludzie kładą swoje dzieci spać i boją się poranka. Nie wiedzą jak wytłumaczyć to swoim dzieciom – tragizował Jones, który wspomniał też, że jego znajomi, którzy są muzułmanami, po wygranej Trumpa pytali go, czy muszą opuścić Stany Zjednoczone.

Znam imigranckie rodziny, które są przerażone! - dodał w rozpaczliwym tonie.

Poniżej cała wypowiedź Jonesa:

Dodajmy, że żalący się na antenie CNN komentator pełnił funkcję doradcy Baracka Obamy ws. tzw. zielonych miejsc pracy (związanych z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii itp.).

Komentarze do: Komentator CNN zrozpaczony po wyborze Trumpa. Jego wypowiedź stała się hitem w Internecie