Szukaj

Facebook przywrócił profil Marszu Niepodległości

03-11-2016 16:19

Po kilku miesiącach administracja Facebooka odblokowała oficjalny profil Marszu Niepodległości. Konto zostało przywrócone wraz z 250 tysiącami polubień. Co ciekawe, właściciele strony po reaktywacji profilu zgłaszali problemy z opublikowaniem nowych postów (były od razu kasowane). Poza tym profil nadal nie jest widoczny z poziomu wyszukiwarki serwisu.

Podziel się
Komentarze0
Profil Marszu Niepoległości na Facebooku Fot. Marsz Niepodległości / Facebook

Dzięki Waszym protestom i wsparciu administracja Facebooka postanowiła przywrócić profil Marszu Niepodległości. Chyba jeszcze nie jest w pełni „sprawny” ponieważ „znikają” posty. Sprawdzamy funkcjonalność strony – napisali administratorzy strony po przywróceniu profilu.

Decyzja Facebooka zapewne związana jest z nagłośnieniem w mediach cenzurowania przez serwis treści prawicowych. W ostatnim czasie zostały usunięte profile wszystkich większych organizacji narodowych, w tym Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u. Facebook masowo banował użytkowników za udostępnianie plakatu promującego Marsz Niepodległości, zablokował za to nawet konto należące do redaktora naczelnego „Super Expressu”.

Jak wyjaśnia Facebook, profil Marszu Niepodległości został zawieszony „ze względu na zgłoszenia o mowie nienawiści, której przejawem był użyty na plakacie symbol Falangi”.

Ponieważ jednak Marsz Niepodległości jest legalnym, zarejestrowanym wydarzeniem, zdecydowaliśmy się zezwolić na udostępnianie plakatów mimo tego, że zawierały symbol Falangi – podano w oświadczeniu serwisu.

Richard Allan, wiceprezes Facebooka na region EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), dodał też, że profil został przywrócony, ponieważ „jest ona istotny dla tych, którzy chcą wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości Polski”.

Z tego co podają właściciele profilu Marszu Niepodległości, strona nie do końca działa poprawnie. Według nich znikają masowo polubienia, przykład zaprezentowali we wpisie poniżej:

Organizacje narodowe w związku z odblokowaniem profilu nie odwołały zapowiadanej na 5 listopada manifestacji pod siedzibą Facebooka w Warszawie.

Komentarze do: Facebook przywrócił profil Marszu Niepodległości