Szukaj

„Dziennikarskie muppety PO zostały zastąpione przez dziennikarskie muppety PiS”

21-09-2016 15:08

Ratingi TVP idą w dół pomimo transmisji takich wydarzeń jak Euro 2016 czy Igrzyska Olimpijskie w Rio. Czy Telewizja Publiczna jest już bankrutem i ratowana będzie od nowego roku z kieszeni podatnika obowiązkową opłatą audiowizualną doliczaną do rachunku za prąd? Czy od nowego roku będzie grozić więzienie za niezapłacenie „podatku od telewizora”?

Podziel się
Komentarze0
Mariusz Max Kolonko w MaxTV Fot. Media2000Communications / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Mariusz Max Kolonko na YouTubie krytykuje działania PiS dotyczące reformy mediów publicznych. Mówi, że na czele telewizji publicznej Prawo i Sprawiedliwość ustawiło człowieka (Jacka Kurskiego), który nie ma żadnego doświadczenia w kierowaniu przedsiębiorstwem, ani nawet znaczącego dorobku dziennikarskiego. Dodatkowo, powołując się na wywiad jakiego udzielił Kurski tygodnikowi wSieci, dziennikarz wskazuje, że obecny szefa TVP miał „trzymać ideologicznie media publiczne za mordę”, a poseł PiS - Krzysztof Czabański - miał zająć się ustawowym ściąganiem opłaty audiowizualnej „na uprawianie całej tej ideologii”. Ani jednego słowa o programach, bo na programach trzeba się znać. A oni tylko ustawić swoich i kasa, kasa, kasa, kasa. To ma być reforma mediów publicznych? - pyta retorycznie Max Kolonko. To jest proszę Państwa granda – odpowiada.

Koniecznie przeczytaj: Grzegorz Braun odpadł z konkursu na prezesa TVP

Czytaj też: Max Kolonko ostro do internautów: „Tak Was wykorzystują! Mówiłem, nie wchodzić tam!”

Dziennikarz ostrzega również przed tego typu rozwiązaniami, jakie stosuje się w Wielkiej Brytanii, gdzie za niepłacenie opłaty telewizyjnej można trafić do więzienia. Nadawcą publicznym na Wyspach jest BBC, na wzór której często powoływał się Jacek Kurski w swojej wizji Telewizji Polskiej. Wg Mariusza Maxa Kolonko reformując TVP, nie warto naśladować angielskiej telewizji publicznej.

Mówi także dlaczego nie przystąpił do konkursu na stanowisko prezesa TVP. W jego ocenie wybór szefa Telewizji Polskiej został ustawiony i jest nielegalny. Kolonko stwierdza między innymi, że konkurs wcale nie jest jawny (jak głosi regulamin), skoro będzie odbywał się jedynie przy akredytowanych dziennikarzach. Również relacja z konkursu zostanie pokazana dzień po zakończonym konkursie, a nie na żywo.

W najnowszym odcinku MaxTV Mariusz Max Kolonko przeprowadza również analizę strategii opozycji liberalnej w Polsce, a także zastanawia się, co dzieje się naprawdę z kandydatką na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Demokratycznej - Hillary Clinton, która zasłabła podczas uroczystości upamiętniających ofiary ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r. Dziennikarz pokazuje również samochody jeżdżące bez kierowców po ulicach Pittsburgha w stanie Pensylwania w USA.

Najnowszy odcinek MaxTV można obejrzeć poniżej:

Warto przeczytać: Kto wg Mariusza Max Kolonko wygrał pierwszą debatę prezydencką Clinton vs Trump?

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: