Szukaj

Ameryka głosuje. Najnowszy komentarz Mariusza Max Kolonko [WIDEO]

08-11-2016 19:46

W Stanach Zjednoczonych nadal trwa głosowanie i jednocześnie końcówka kampanii obu kandydatów na prezydenta, którzy do ostatniej chwili walczą o poparcie wyborców (w USA nie obowiązuje cisza wyborcza). Aktualną sytuacją dla Superstacji z Nowego Jorku skomentował Mariusz Max Kolonko, który „mówi, jak jest”.

Podziel się
Komentarze0
Mariusz Max Kolonko komentuje wybory w USA Fot. SuperStacja / YouTube / screen

Na początku wypowiedzi Mariusz Max Kolonko podkreślił, że aktualne wyborcy są rekordowe pod względem frekwencji:

Rozpoczęło się głosowanie w Ameryce. 37 milionów głosów oddano do tej pory. Absolutne rekordy, zwłaszcza w tych stanach kluczowych jak Floryda, Ohio, Pensylwania.

Kolonko mówi, że wymieniane są dwie możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy. Pierwsza to aktywacja elektoratu Donalda Trumpa, który nienawidzi establishmentu:

Po pierwsze, że elektorat Donalda Trumpa, ten bardzo aktywny, ci ludzie, którzy powiedzieli, że nie będą głosowali w 2012, teraz mówią, że pójdą głosować, dlatego, że nie cierpią establishmentu. To są ludzie, którzy powodują, że ta frekwencja jest tak bardzo duża. To jest jedna interpretacja.

Druga, to pójście do wyborów Latynosów, którzy obawiają się antyimigracyjnej polityki Trumpa:

Druga interpretacja jest taka, że to są Latynosi, mniejszości etniczne, które przychodzą i głosują dlatego, że są rozczarowani do Donalda Trumpa, do jego polityki imigracyjnej i to oni powodują, że mamy taki wzrost frekwencji.

Mariusz Max Kolonko mówi też o przebiegu kampanii obu kandydatów na samym finiszu wyborów, z jednej strony o entuzjastycznych poparciu ludzi przychodzących na wiece Trumpa, z drugiej strony o zaangażowaniu znanych muzyków w kampanię Hillary Clinton.

Poniżej cały komentarz dziennikarza:

Komentarze do: Ameryka głosuje. Najnowszy komentarz Mariusza Max Kolonko [WIDEO]