Szukaj

TIR z hołdem dla Dywizjonu 303 odkryty przez brytyjską policję w Kent [FOTO]

09-04-2017 14:36

Policja z hrabstwa Kent na swoim koncie na Twitterze umieściła niezwykłe zdjęcia. Funkcjonariusze na jednej z autostrad dostrzegli ciężarówkę, na której naniesiono malowidła mające stanowić hołd dla polskiego Dywizjonu 303.

Podziel się
Komentarze0
Dywizjon 303 - ciężarówka w Wielkiej Brytanii Fot. Kent Police RPU / Twitter / screen Twitter

Polscy piloci bez wątpienia zasłużyli się w czasie II wojny światowej, między innymi walcząc w Bitwie o Anglię. Hołd dla Dywizjonu 303 im. Tadeusza Kościuszki, który stanowił pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, w postacie grafiki na ciężarówce odkryli funkcjonariusze policji z Kent.

Malowidła na pojeździe uwieczniły moment powietrznej bitwy – polskie samoloty walczące z jednostkami niemieckiej Luftwaffe. Po obu stronach kabiny TIR-a naniesiono także godło dywizjonu. Nie wiadomo, czy ciężarówka należy do polskiego kierowcy. Jednak na pewno przysłużyła się promocji naszego kraju – zarówno funkcjonariusze brytyjskiej policji, jak i angielscy internauci komentujący zdjęcia pojazdu byli zachwyceni – chwalili zarówno samą grafikę, jak i bohaterstwo polskich pilotów.

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: