Szukaj

Polski order jako… „nazistowska pamiątka” w popularnym amerykańskim serialu

12-02-2017 12:12

Krytyk filmowy Kamil Śmiałkowski zwrócił uwagę, że wśród nazistowskich pamiątek, kolekcjonowanych przez policjanta w amerykańskiego serialu „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” pojawił się… polski order.

Podziel się
Komentarze0
Polski order jako nazistowska pamiątka w amerykańskim serialu Fot. Kamil Śmiałkowski / Facebook

„American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” to popularny w Stanach Zjednoczonych serial kryminalny. W jednej ze scen pokazane są nazistowskie pamiątki zbierane przez amerykańskiego policjnta. Nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wśród nich znalazło się, nie wiedzieć czemu, jedno z najważniejszych odznaczeń w Polsce.

Z cyklu urocze polskie akcenty w amerykańskich produkcjach: serial American Crime Story o procesie O.J. Simpsona - wątek rasistowskiego policjanta, który zbiera (jak to określa streszczenie odcinka w Wikipedii) „Nazi memorabilia”. Jego strona w Wikipedii określa to jako różne historyczne odznaczenia wojenne za odwagę. I cóż widzimy na półeczce z jego kolekcją po prawej? – pisze Kamil Śmiałkowski na swoim profilu na Facebooku.

Koniecznie przeczytaj: Jacek Międlar jako… aktor w serialu paradokumentalnym. „No i po ch*j żeś pan dzwonił?” [WIDEO]

Czytaj też: Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE [WIDEO]

Polonia Restituta (Order Odrodzenia Polski) to drugie pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Na straży honoru Orderu stoi Kapituła Orderu.

Pozostaje mieć nadzieję, że taka wpadka twórców serialu nie była zamierzona i wynikała z niewiedzy, co jednak i tak nie najlepiej o świadczy o amerykańskich filmowcach.

Warto przeczytać: Oficjalnie: Donald Trump przyjedzie do Polski

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: