Szukaj

Minister ostro o Niemcach: „Dzieci i wnuki zwyrodnialców pouczają nas”

01-08-2017 17:40

W czasie wczorajszego koncertu pieśni patriotycznych, odbywającego się w Bydgoszczy z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przemówienie wygłosił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. W pewnym momencie polityk określając ostatnie działania Niemiec wobec Polski, użył bardzo ostrych słów.

Podziel się
Komentarze0
Bartosz Kownacki Fot. Adrian Gryciuk / wikimedia.org/ / CC BY-SA 3.0

Dziś obchodzimy szczególne święto. Nie jest to obchodzenie klęski, jak chcieliby nieżyczliwi, ale, jak mówił prezydent RP śp. Lech Kaczyński, jest to uczczenie tragicznej i wielkiej daty w historii Polski – mówił Kownacki.

Dziś, gdy niektórzy zadają pytanie, czy było warto, czy można było powstrzymać to powstanie, odpowiedź może być jedna: nie, nie można i wbrew temu, jak wielką ofiarę krwi ponieśliśmy, było warto – przekonywał wiceminister obrony narodowej.

Koniecznie przeczytaj: Powstanie Warszawskie według polskich celebrytów. Kompromitacja modela w czasie transmisji live [WIDEO]

Czytaj też: Tygodnik należący do niemieckiego wydawcy sugeruje, że za zniszczenie Warszawy odpowiadają... Polacy [FOTO]

Najmocniejsze słowa jednak polityk zostawił na sam koniec.

Kownacki mówił o hitlerowcach, którzy z zimną krwią mordowali w Polsce dzieci i kobiety, a później, jak gdyby nic wracali do swoich rodzin w Niemczech. Wiceminister zauważył, że potomkowi takich ludzi krytykują teraz Polskę za brak demokracji.

Dziś dzieci i wnuki tych zwyrodnialców pouczają nas, co to jest demokracja. A powinni zamilknąć – stwierdził Kownacki.

Warto przeczytać: Powstanie film o niemieckich obozach śmierci. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: