Szukaj

Internauci oburzeni repliką Messerschmitta

29-09-2016 11:31

Messerschmitt Bf 109 był podstawowym samolotem na wyposażeniu hitlerowskiego Luftwaffe. Wykorzystywano go m.in. w kampanii wrześniowej czy bitwie o Anglię. Na pomysł sprzedaży repliki Messerschmitta wpadło wydawnictwo Eaglemoss Polska, które na swoim twitterowym profilu zachęcało do prenumeraty czasopisma, zawierającego kolejne elementy potrzebne do zbudowania niemieckiego myśliwca.

Podziel się
Komentarze0
Messerschmitt Bf-109E-3, repliku niemieckiego samolotu Fot. Roland Turner / flickr.com / CC BY-SA 2.0

Zbuduj dokładną replikę Messerschmitta Bf 109 G, jednego z najbardziej udanych samolotów myśliwskich świata. Twój Bf 109 w skali 1:12 zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz jest wykonany z dbałością o szczegóły - takich słowach Eaglemoss Polska reklamowało na Twitterze wydawane przez siebie czasopismo z modelami samolotów.

Na wpis szybko zareagowali internauci i to bynajmniej nie z powodu dużego zainteresowania kupnem modelu. Spore oburzenie wzbudził fakt, że wspomniany myśliwiec stanowił trzon hitlerowskiego Luftwaffe i wykorzystywany był w czasie II wojny światowej do zabijania Polaków.

Koniecznie przeczytaj: Korwin-Mikke: III wojna światowa jeszcze w tym roku

Czytaj też: „Jeżeli wygra Clinton, światu grozi wojna atomowa”

Czyżby propaganda nazizmu? Może zaraz będziemy wspominać tych „bohaterów” Luftwaffe zabijających cywilów?

Reklamowanie w Polsce, żeby budowali replikę Messerschmitta,to jak żeby żydzi budowali posągi Himmlera.

Macie modele ludności cywilnej takiej wiecie, na polu we krwi, kobiety, dzieci, konie. Jak w rzeczywistości było. Macie?

Internauci nie przebierali w słowach, żeby wyrazić swoje oburzenie.

Jedną z osób, które zareagowały na wspomniany wpis jest Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, zajmującej się prostowaniem nieprawdziwych informacji na temat historii Polski.

A po co mam budować Messerschmitta? A wynocha z hitlerowską reklamą. To było narzędzie mordu tysięcy cywilów. Modele komór gazowych też macie? - tak w bezkompromisowych słowach Świrski skrytykował ofertę wydawnictwa.

Warto dodać, że na twitterowym profilu @historiamess próżno już szukać wspomnianego wpisu. Podobnie jak wszelkich innych treści, związanych z promocją repliki Messerschmitta, które po ostrej fali krytyki zostały usunięte.

Warto przeczytać: Muzeum II Wojny Światowej zostanie połączone z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obecny dyrektor MIIWŚ protestuje

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: