Szukaj

Morawiecki: kwota wolna od podatku nie dla wszystkich

21-11-2016 13:35

Mateusz Morawiecki stwierdził, że kwota wolna od podatku, to „przywilej”, który nie należy się osobom lepiej zarabiającym. To kolejne już rozwiązanie proponowane przez rząd, które wymierzone jest w „bogaczy”.

Podziel się
Komentarze0
Mateusz Morawiecki, PiS, Posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, 30.09.2016

Morawiecki jest zwolennikiem wyższego opodatkowania osób lepiej zarabiających, a także odebrania im różnych ulg. Minister stwierdził, że w przypadku tych podatników nie powinno być możliwości odliczania kwoty wolnej od podatku. Wcześniej zaznaczał też, że jest zwolennikiem likwidacji prawa do wspólnego rozliczania się małżonków, których zarobki są wysokie.

Z ostatni wypowiedzi ministra wynika ponadto, że kwota wolna od podatku wcale nie musi zostać podniesiona:

Koniecznie przeczytaj: Kwota wolna od podatku tylko dla zarabiających mniej niż 7,2 tys. zł

Czytaj też: Morawiecki „wyjaśnia”, dlaczego posłowie i senatorzy mają 10 razy wyższą kwotę wolną od podatku

Teraz pani premier Beata Szydło powiedziała bardzo jednoznacznie, że do końca roku podejmiemy decyzję – czy go wprowadzimy, czy nie – i tego się trzymajmy – unikał jednoznacznej deklaracji Morawiecki.

Przedsiębiorcy raczej też nie powinni oczekiwać, że prowadzenie firmy będzie bardziej opłacalne – Morawiecki jasno stwierdził, że jego zdaniem podatki w Polsce są niskie, a obciążenia dla przedsiębiorców małe.

Chciałbym takiej przebudowy systemu podatkowego, która będzie w pełni spójna, odpowiedzialna i prorozwojowa. Nie jesteśmy nastawieni na gwałtowne zmiany systemu, bo nie są one dobre – minister hasłowo ocenił planowaną reformę podatkową.

Warto przeczytać: Kwota wolna od podatku w 2017 r. bez zmian. PiS złożył projekt w Sejmie

Podziel się
Komentarze0

Komentarze: